Working together for green, competitive and inclusive Europe

Pramoniniai interneto metodai elektros energijos keitimo sistemų stebėjimui ir diagnostikai

Projekto vykdytojas: Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Projekto pavadinimas: Pramoniniai interneto metodai elektros energijos keitimo sistemų stebėjimui ir diagnostikai
Projekto kodas: LT08-1-ŠMSM-K01-005 (Sutarties Nr. S-BMT-21-5 (LT08-2-LMT-K-01-040))
Tinkamų finansuoti projekto išlaidų suma: Projektui įgyvendinti skiriama 993750 Eur, iš kurių 844687,5 Eur yra mechanizmų lėšos ir 149062,5 Eur yra bendrojo finansavimo lėšos.
Sutarties pasirašymo data: 2020-12-18
Projekto įgyvendinimo terminas: 2021-01-01 – 2023-12-31
Projekto partneriai: 

University of Adger (NO)
Riga Technical University (LV)
Tallinn University of Technology (EE)

Projekto interneto svetainė

Trumpas projekto aprašymas:
Projektas skirtas sukurti ir ištirti būdus ir priemones, kurios leis ženkliai sumažinti elektros ir elektronikos įrenginių priežiūrą, bei leis įrenginius naudoti efektyviai, naudojant inovatyvius matematinius metodus, taip sumažinant įrenginių rimtų gedimų skaičių bei sumažins vartotojams neigiamų įvykių skaičių ir galimą aplinkos taršą.
Pagrindinis projekto tikslas – sukurti specializuotą neprižiūrimos diagnostikos ir prognozių interneto platformą elektros energijos sistemoms.
Šio darbo privalumas – pasiūlytas sprendimas, kuris turėtų stebėti šiluminius, mechaninius ir elektrinius įvykius. Įrangos duomenys būtu naudojami gedimų modeliuose, kurie leistų prognozuoti likusį įrenginių eksploatavimo laiką, įvertinant įrenginių atsparumą gedimams ir perkrovoms. Taip pat atlikti techninę priežiūrą pagal numatomą įrenginių būklę. Tai įmanoma, jei modeliai naudojami kartu su dirbtiniais neuron tinklais arba mašinų mokymosi varikliais, veikiančiais debesijoje. Duomenys dirbtinio intelekto varikliams mokyti būtų surenkami internetu arba generuojami iš fizinių prietaisų matematinių modelių, pvz., elektrinių mašinų baigtinių elementų modelių, arba kai kuriais atvejais, iš supaprastintų šių įrenginių modelių, siekiant pagreitinti mokymosi ir stebėsenos procesą. Tikimės, kad pasiūlytos metodikos aptiks lokalizuotus kritinių komponentų, tokių kaip guoliai, pavarų dėžės, varikliai ir generatoriai, gedimų atvejus. Bus tiriama galimybė taikyti metodikas elektros energijos tiekimo prietaisams.

 
Daugiau informacijos apie projektą vaizdo įraše.
 


Bendraukime