Projektai

Multidimensinis požiūris į vaikų ir jaunimo elgesio problemas per MDFT programos įgyvendinimą

Projekto vykdytojas: Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Projekto pavadinimas: Multidimensinis požiūris į vaikų ir jaunimo elgesio problemas per MDFT programos įgyvendinimą
Projekto kodas: LT03-1-SADM-TF-001
Tinkamų finansuoti projekto išlaidų suma: Projektui įgyvendinti skiriama iki 1 751 804,06 eurų, iš kurių iki 1 019 999,94 eurų yra mechanizmų lėšos ir iki 180 000,05 eurų yra bendrojo finansavimo lėšos. 
Sutarties pasirašymo data: 2020 m. vasario 24 d.
Projekto įgyvendinimo terminas: 2020 m. vasario 24 d. - 2023 m. birželio 30 d. 

Projekto tikslas: išbandyti ir adaptuoti Lietuvoje Multidimensinę šeimos terapijos programą (MDFT), teikiant programos paslaugas 11-19 metų vaikams ir juonuoliams, turintiems rimtų elgesio problemų. 
MDFT yra įrodymais grįsta, integruota, visapusiška, į šeimą orientuora elgesio keitimo programa vaikams ir jaunuoliams, turintiems rimtų elgesio problemų ir jau padariusiems nusikalstamų veiksmų.

Kodėl to reikia?

Vaikai ir jaunuoliai, kurių elgesys ryškiai skiriasi nuo jų bendraamžių ir priimtų kultūros ir etinių normų, nepasiduoda poveikiui, taikomam bendrojo ugdymo aplinkoje, yra vienas iš didžiausių socialinių iššūkių Lietuvoje. Šiame projekte ypatingas dėmesys bus teikiamas vaikams ir jaunuoliams, kurių elgesys yra socialiai nepriimtinas, agresyvus, provokuojantis, susijęs su staigia emocijų kaita ir menka saviverte. Kol kas, jų elgesį efektyviai keičiančios programos ar kitos priemonės, kurias galėtume įvardinti sėkmingomis, šiems vaikams ir jaunuoliams ar jų artimiesiems Lietuvoje nėra prieinamos. 

Kas bus daroma įgyvendinant projektą?

Įgyvendinant projektą, visų pirma, bus ieškoma kompleksinių sprendimų, kaip padėti vaikams ir jaunuoliams su rimtomis elgesio problemomis. Šios dažnai pasireiškia poelgiais, kurie pažeidžia egzistuojančias elgesio normas, nusikalstamomis veiklomis, negebėjimu sėkmingai adaptuotis bendruomenėje ir visuomenėje. Tikslinei grupei prieinamas paslaugas siekiama užtikrinti Lietuvoje adaptuojant Multidimensinę šeimos terapijos programą ir taip užtikrinant platesnį bei prieinamesnį elgesio korekcijų priemonių ir paslaugų tinklą šalyje. Projekto įgyvendinimo metu bus sukurtos 3 MDFT komandos, kurios teiks paslaugas tikslinės grupės nariams naudodamos adaptuotos programos metodus.

Tikslinė grupė: 11-19 metų vaikai ir jaunuoliai su elgsenos sutrikimais bei jų šeimos ir artimiausių bendruomenių nariai. 
 


Media galerijos

Bendraukime