Working together for green, competitive and inclusive Europe

Naujienos

Šviesiausios Joninės šiemet – Tauragėje. Vienam savaitgaliui bus įžiebta įspūdinga Arvydo Buinausko kurta meninė instaliacija

Birželio 23 dieną, Lietuvos kultūros sostinėje Tauragėje bus įžiebtas bene įspūdingiausias ir šviesiausias Kultūros vainikas. Talentingo šviesų menininko A. Buinausko kuriama instaliacija visą savaitgalį miestiečius ir Lietuvos kultūros sostinę nusprendusius aplankyti svečius džiugins Pilies aikštėje. 

Įspūdingas dieną ir nepakartojamą reginį naktį kuriantis Kultūros vainikas skatins patirti kultūrą ir geriau pažinti per Lietuvos regionus keliaujančius Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos finansuojamus kultūros projektus. Centrinės projektų valdymo agentūros iniciatyva kartu su Tauragės rajono savivaldybe organizuojamose Joninėse šiemet susipins tradicijos ir modernus, profesionalus menas. 

„Į šį savaitgalį įžiebiamą Kultūros vainiką, visų pirma, sudėjome trejus metus visuose Lietuvos regionuose įgyvendinamų Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų kultūros projektų šviesą. 16-os projektų veiklos jau džiugino tūkstančius Lietuvos gyventojų, pagrindinis programos tikslas – kuo daugiau ir įvairesnės kultūros regionuose taip gerinant  mūsų visų gyvenimo kokybę. Norėjome apie kultūros verslumo skatinimą, aukštos meninės vertės kūrinių sklaidą ar kultūros paveldo saugojimą ateities kartoms pasakoti būtent iš regiono. Lietuvos kultūros sostinė tam atrodė tinkamiausia vieta. Tikiu, kad Kultūros vainiko šviesa iš Tauragės pasieks visą šalį.“ – sako Centrinės projektų valdymo agentūros atstovė Sandra Remeikienė.

Nušvitusi penktadienio vakarą, A. Buinausko kurta meninė instaliacija džiugins visą savaitgalį. 

Instaliaciją lydės šventiniai renginiai

Šventiniai renginiai Tauragėje startuos ankstyvą vakarą: nuo 18-os valandos miestiečių pamiltame ir jau tradicine Joninių šventimo vieta tapusiame Taurų nuotykių parke į trumpiausią metų naktį lydės Tauragės meno kolektyvai. Bus puoselėjamos kupoliavimo ir vainikų pynimo tradicijos, o štai nuo 20 valandos renginio svečius džiugins modernaus šokio teatro Low Air šokėjų pasirodymas, azartiškas, per Lietuvą keliaujančius kultūros projektus pažinti skatinantis ir netikėtais prizais gausus protmūšis bei energingųjų The Roop koncertas ir ugnies šou. 

23 valandą pirmą kartą Lietuvoje, Tauragės Pilies aikštėje, Joninių dangų nušvies įspūdingas – net 12 metrų skersmens Kultūros vainikas. Taurų nuotykių parke susirinkę šventės dalyviai šią akimirką stebės tiesioginės transliacijos metu. 

Visi renginiai nemokami ir atviri visuomenei.


Apie Kultūros programą

Iš viso Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamai „Kultūros“ programai skirta 8,23 mln. eurų, iš kurių 7 mln. – Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos investicijos, likusios lėšos – iš nacionalinio biudžeto. Projektai įgyvendinami kultūrinio švietimo, kultūros prieinamumo plėtojimo ir vietos kultūrinio verslumo skatinimo srityse. Siekiant sumažinti socialinę atskirtį, Programa siekiama panaikinti esamą teritorinę nelygybę Lietuvoje aukštos kokybės kultūros produktų ir paslaugų prieinamumo prasme. Projektų įgyvendinimą prižiūri Centrinė projektų valdymo agentūra.

 

Media galerijos

Bendraukime