Working together for green, competitive and inclusive Europe

Naujienos

Pozityvios tėvystės ugdymo programa padės tėvams, auginantiems elgesio ir emocijų sutrikimų turinčius vaikus

Lietuva taps dar viena šalimi pasaulyje, kurioje bus įgyvendinta pozityvios tėvystės ugdymo programa „Neįtikėtini metai” (angl. Incredible Years), skirta padėti tėvams, auginantiems elgesio ir emocijų sutrikimų turinčius vaikus.  
 
Šios programos kūrėja, JAV psichologė prof. dr. Carolyn Webster-Stratton, su šeimomis dirba daugiau nei 30 metų, siekdama padėti tėvams išmokti valdyti sunkiai kontroliuojamą vaikų elgesį, kurti pozityvų tarpusavio ryšį. Ilgamete patirtimi ir moksliniais tyrimais pagrįsta programa jau taikoma daugiau nei 20 pasaulio šalių ir yra pripažinta kaip viena efektyviausių, stiprinant tėvystės įgūdžius ir skatinant vaikų socialinę bei emocinę raidą.          
 
Projektas „Programos „Neįtikėtini metai“ pritaikymas ir įgyvendinimas Lietuvoje“, finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ lėšomis, įgyvendinamas trylikoje šalies savivaldybių.
Projekto metu bus adaptuojamas ir diegiamas už projekto lėšas įsigytas vienas iš programos modulių – „Bazinė programa ikimokyklinio amžiaus tėvams“ (angl. „Preschool Basic Parent Program“), skirtas šeimoms, auginančioms elgesio ir emocijų sunkumų turinčius 3-6 metų vaikus.
 
Šiuo metu nuotoliniu būdu vyksta pirmieji programos „Neįtikėtini metai“ atrinktų būsimų tėvų grupių vadovų mokymai. Juos veda ilgametę patirtį turintys licencijuoti specialistai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, nuolatos artimai bendraujantys ir dirbantys su pačia programos kūrėja.
 
Mokymuose dalyvauja atrinkti 20 būsimų tėvų grupių vadovų iš šešių pirmame projekto etape dalyvaujančių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės miestų savivaldybių. Šiose savivaldybėse jau spalio mėnesį planuojama pradėti vesti mokymus tėvams.
2021 m. sausį, antrame projekto etape, tokie mokymai numatomi Alytaus miesto, Kėdainių,   Kupiškio, Plungės, Tauragės, Telšių ir Utenos rajonų savivaldybių atstovams.
 
Projekto, kuris šalyje bus vykdomas iki 2022 metų, laikotarpiu sustiprinti tėvystės įgūdžius numatoma  840 tėvų, o per penkerius projekto tęstinumo metus – dar 2000.
 

Media galerijos

Bendraukime